Sport

Niesamowity mecz Barcy i klęska Realu rezultatem jeden do trzech!

FC Barcelona zwycięża z Realem Madryt i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Z całą pewnością ostatnio formuła rozgrywania meczu o Superpuchar Hiszpanii uległa delikatnej zmianie. Pewnego rodzaju zawód odczuwać mogą kibice piłki nożnej z Hiszpanii, gdyż pojedynki o Superpuchar Hiszpanii przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W rozgrywkach o to trofeum walczą na ten moment 4 drużyny, a triumfatorzy półfinałowych par zagrają ze sobą w spotkaniu finałowym. W tym sezonie przeciw sobie w meczu finałowym stanęły drużyny Barcelony i Realu. Piłkarscy kibice z całego świata mogli być więc uradowani, ponieważ oznaczało to pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od lat. W pierwszej jedenastce zespołu Barcy występuje kapitan zespołu narodowego Polski, a więc Lewandowski.

Polski gracz miał więc okazję na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcy. Naprawdę sporo specjalistów od futbolu przed tym starciem podkreślało, iż głównym faworytem do wygranej jest Real z Madrytu. Triumfator ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów a także obecnie panujący mistrz hiszpańskiej ligi to istna maszyna do wygrywania finałowych pojedynków, i właśnie z tego powodu każdy inny wynik niż ich triumf byłby bardzo dużym zaskoczeniem. Od początku finałowego starcia zdecydowaną przewagę miała drużyna FC Barcelony. Piłkarze bardzo dobrze się rozumieli na murawie i bez większego problemu przygotowywali następne akcje w pobliżu pola karnego przeciwnika. W finałowym meczu pierwszy gol został strzelony przez piłkarzy Dumy Katalonii, a jej strzelcem był Gavi, który sfinalizował doskonałe podanie od Lewandowskiego. Do bramki przed przerwą trafił kapitan kadry polskiej, któremu fantastycznym zagraniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa skończyła się rezultatem 2:0 dla Dumy Katalonii, a zawodnicy Realu Madryt prezentowali się kiepsko na tle przeciwnika. W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed zakończeniem FC Barcelona strzeliła trzecie trafienie. Real zdobył jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Karim Benzema. W rozrachunku końcowym mecz skończył się wynikiem 3 do 1 dla Dumy Katalonii, która w ten sposób zdobyła Superpuchar Hiszpanii.