Sport

Zespół narodowy Argentyny wygrywa - fantastyczne finałowe spotkanie mistrzostw świata w Katarze!

Zespół narodowy Argentyny z pucharem świata - narodowa drużyna Francji przegrała!

Wielbiciele futbolu z niecierpliwością oczekiwali spotkania finałowego, które miało się odbyć w niedzielę wieczorem. Na pewno skończone niedawno mistrzostwa w Katarze były wyjątkowe pod wieloma względami. Mieliśmy szansę podziwiać naprawdę mnóstwo spektakularnych interwencji golkiperów oraz fantastycznych meczów i pięknych bramek. Można nawet stwierdzić, że piłkarscy fani z Polski mogli być zadowoleni. Kadra narodowa Polski bowiem po po trzydziestu sześciu latach dała radę wyjść z grupowych rozgrywek na światowych mistrzostwach, co można z pewnością określić pewnym osiągnięciem. Nie chcemy się jednak skupiać na wadach naszej piłki nożnej. Obecnie zdecydowanie ważniejsze jest to, żeby przedstawić jak fantastycznym wydarzeniem był finałowy pojedynek światowych mistrzostw, które odbywały się w Katarze. Ze sobą grały: narodowa drużyna Argentyny oraz broniąca tytułu mistrzowskiego reprezentacja narodowa Francji.

Niepodważalną gwiazdą kadrze narodowej Argentyny jest Messi, który przez wielu uważany jest za najwybitniejszego zawodnika w historii tej dyscypliny. W zespole Francji za najlepszego uznaje się Kyliana Mbappe, który wielokrotnie już udowodnił na tych mistrzostwach świata, że mimo młodego wieku, czeka go jeszcze sporo triumfów. Starcie finałowe świetnie zaczęło się dla drużyny narodowej Argentyny, która po I części prowadziła rezultatem 2:0, po golach Di Marii oraz Leo Messiego. Jednak nieco zaskakujący był przebieg tego pojedynku, gdyż piłkarze narodowej drużyny Francji totalnie nie byli w stanie odnaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej połowie ruszyli do ataku i przyniosło to efekty. Dwie bramki w ciągu 2 minut zdobył Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dogrywki. Na prowadzenie W dogrywce kolejny raz wysunęła się drużyna narodowa Argentyny i kiedy mogło się wydawać, że już jest po finale, do akcji znowu wkroczył Mbappe. Sędzia podyktował karnego, a zawodnik PSG zmienił go na bramkę. Mecz skończył się wynikiem 3 do 3. Na kibiców piłkarskich zebranych na trybunach czekały więc rzuty karne. Podczas karnych skuteczniejsza okazała się reprezentacja narodowa Argentyny. Takim sposobem Messi zdobył wszystkie puchary, jakie miał możliwość wygrać w ciągu kariery zawodniczej. Francja zajmuje drugą lokatę, jednak za 4 lata z Mbappe w składzie kolejny raz będzie walczyć o wygranie mundialu.